Bizness totālas kontroles apstākļos, jeb ko iesākt ar kipriotiem un LLP-iškām?

OECD realizētā BEPS plāna rezultātā aizvien vairāk tiek apšaubītas tēvu tēvu komercdarbības vešanas metodes, kuras tika izmantotas jau gadu desmitiem. Savukārt Aizkraukles Bankas kraha un finanšu sistēmas sašķobīšanās rezultātā starptautiskie darījumi kļūst arvien caurskatāmāki un informācijas aprite krietni pilnīgāka.

Tā rezultātā rodas jautājums – ko darīt ar darījumiem, kuros tiek izmantoti ārvalstu uzņēmumi, piemēram, Kiprā vai Lielbritānijā (Limited Liability Partnership (LLP) jeb tautā sauktās el-el-piškas)?

Par kuriem gadījumiem ir runa?  Pieņemsim, ka komersants (Latvias rezidents) vēlas iepirkt preces Eiropas Savienībā un pārdot tās klientiem Krievijā. Lai darītu to nodokļiem efektīvā veidā, tiek izveidots uzņēmums Lielbritānijā  (LLP – limited liability partnership, jeb tautā saukta el-el-piška), kura uzņemas starpniecības pienākumu.

Cits gadījums. Latvijas programmētājs ir izveidojis uzņēmumu Honkongā un veic savas izstrādātās produkcijas pārdošanu caur šo Honkongas uzņēmumu. Honkongas uzņēmums pārdod programmproduktus nesaistītiem uzņēmumiem, un maksā programmētājam darba algu, kā arī dividendes.

Detalizētāk par šādu struktūru riskiem un iespējamajiem risinājumiem piedāvājam iepazīties ar rakstu maksas sadaļā.

Raksts: Bizness totālas kontroles apstākļos, jeb ko iesākt ar kipriotiem un LLP-iškām?

 

By |Jaunumi|0 Komentari